System PAVIRO EN54-16 również w wersji rozproszonej.

System PAVIRO EN54-16 również w wersji rozproszonej.

System PAVIRO EN54-16 również w wersji rozproszonej.
PAVIRO z możliwością sieciowania w Dźwiękowych Systemach Ostrzegawczych.

Za pomocą modułu Dante OMNEO (OM-1) system pozwala utworzyć 16-kanałową sieć, wykorzystując do tego standardowe elementy i złącza Ethernet. Dzięki temu można tworzyć topologie sieciowe dla większych obszarów. Konfiguracja sieci zapewnia również nadmiarowe kanały zabezpieczające, które w sytuacji zagrożenia będą zawsze przekazywać sygnały ewakuacyjne, nawet jeśli sterowniki utracą połączenie z siecią.

PAVIRO to system nagłośnieniowy i dźwiękowy system ostrzegawczy w jednym.

Innowacyjna architektura - PAVIRO bez problemu poradzi sobie z wprowadzonymi w ostatniej chwili zmianami w projekcie systemu. Dzieje się tak, ponieważ funkcje inteligentnego przełączania wejść, dynamiczne przypisania kanałów i współdzielenia obciążenia zapewniają tak dużą elastyczność systemu, że na każdym etapie realizacji można bez ryzyka wprowadzać zmiany projektowe.
Bogaty wybór kombinacji komunikatów i muzyki - System oferuje wysoce elastyczne emisje komunikatów i muzyki dzięki architekturze czterokanałowej matrycy. Można na przykład emitować muzykę klasyczną i muzykę pop do różnych stref. Można także emitować jeden lub kilka komunikatów w dowolnej strefie bez przerywania muzyki.
Dynamiczny routing źródeł - funkcja dynamicznego routingu źródeł i inteligentnego przełączania wzmacniaczy znacznie redukuje liczbę potrzebnych wzmacniaczy. Sprzyja to ograniczeniu nakładów inwestycyjnych i minimalizuje zużycie energii.
Łączone lub dzielone bloki linii głośników w routerze - każdy router może obsłużyć do 4000 W, w jednym lub w dwóch kanałach w 24 liniach głośników przy użyciu tylko jednego typu wzmacniacza. Tej właściwości system zawdzięcza swoją niezwykłą elastyczność. Dzielenie obciążenia na strefy (od 2 W do 500 W) sprawia, że system jest jeszcze bardziej elastyczny, umożliwiając łączenie w routerze stref niskiej i wysokiej mocy.
Integracja z oprogramowaniem IRISNet w ramach konfiguracji standardowej i zaawansowanej. W systemie PAVIRO jest dostępny kreator ułatwiający i przyspieszający konfigurację. Ponadto w trybie konfiguracji zaawansowanej jest dostępne wyjątkowe środowisko programistyczne Task Engine (Silnik zadań) oferujące dodatkowe opcje i zapewniające elastyczność.
Profesjonalna jakość dźwięku - szerokie pasmo (50 Hz–20 kHz), zakres dynamiki ze stosunkiem sygnał/szum wynoszącym ponad 100 dB oraz bardzo niski poziom przesłuchów miedzy kanałami przekładają się na doskonałą jakość dźwięku.
Najniższe zużycie energii wśród systemów tej klasy - PAVIRO zbudowano z myślą o wydajności energetycznej. Zarządzanie mocą jest zintegrowane z systemem PAVIRO — pozwala to zminimalizować zużycie energii (zmniejszenie liczby wzmacniaczy) lub jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność.
Niskie koszty eksploatacji - koszty eksploatacji pozostają na niskim poziomie, ponieważ system używa najnowszych, wysoce skutecznych wzmacniaczy klasy D oraz sprzętu i oprogramowania, które inteligentnie zarządzają zasilaniem. Pozwalają one znacznie ograniczyć zużycie energii.

Zastosowanie

Dźwiękowy system ostrzegawczy z certyfikatem zgodności z ustawodawstwem EMEA -
firma Bosch Security Systems dąży do zapewnienia zgodności z międzynarodowymi normami, system PAVIRO odpowiada wymaganiom prawnym dla dźwiękowych systemów ostrzegawczych i ma certyfikat zgodności z normą EN 54-16. System jest także zgodny z wieloma lokalnymi normami z zakresu ewakuacji.
Paviro do małych i średnich obiektów -
wysokiej jakości systemem nagłośnieniowym oraz dźwiękowym systemem ostrzegawczym, który bez problemu można zintegrować z dodatkowym sprzętem do nagłośnienia wysokiej jakości muzyki. Wyjątkowo elastyczna architektura systemu sprawia, że idealnie nadaje się on do małych i średnich obiektów. Przykłady to: małe i średnie biura, regionalne porty lotnicze, hotele średniej wielkości, zakłady produkcyjne, szkoły i domy towarowe.